I v době s břichem se chci hýbat. Chce to ale jistá omezení, to je jasný. Občas si jdu zaběhat, to už víte, občas zaplavat. Chtěla jsem ale ještě zkusit něco, co je speciálně pro břichatý: Cvičení pro těhotné.

A tak jsem šla na dvě různá. Pilates pro těhotné a Gravid jóga (jóga pro těhotné). Lekci Gravid jógy jsem navštívila ve svém oblíbeném Domu jógy na Vinohradech, kam jsem ještě nedávno, před břichem, docházela na lekce hot jógy, kterou tady můžu jen doporučit. Na lekci jsem tedy šla s tím, že jdu do známého prostředí, jógu mám ráda, tak že to nebude vlastně nic moc nového. No a byla jsem trochu zklamaná. I když jsem teď v tom jiném stavu, jak se vtipně říká, tak mám stále poměrně dost energie a tohle byla prostě nuda. Cituji lektorku: „Pomaloučku si dávejte levý loket nad hlavu, ale pomalu, nikam nespěchejte…“ a já už tam jsem třikrát. Ano, musím uznat, že jsem tam měla ze všech účastnic nejmenší břicho a že se mi to třeba bude hodnotit jinak za pár měsíců, ale tohle mi prostě zatím nestačí.

Tak jsem šla testovat o dům dál. Konkrétně do Studia pro ženy ve Vodičkově ulici, a to lekci Pilates pro těhotné. Už z interiérů je patrné, že studio je primárně určeno těhotným, matkám, dětem. Lekce také začínala krátkou meditací, pak ale pokračovala hodina plná posilovacích cviků, byť ne nijak extra náročných a s malým počtem opakování. Z pohledu fyzické aktivity za mě rozhodně lepší.

Závěr je tedy takový, že pokud chcete zapojit svaly i s břichem o trochu víc, rozhodně volte místo jógy pilates. Stejně mi ale přijde, že pro udržení alespoň nějaké základní kondice to chce buď chodit často, a nebo prokládat další aktivitou. Tak hurá do toho!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..