Je fajn se nechat hýčkat. To zní jak z Ženy a život, co? Ale něco na tom bude. Obzvlášť s břichem, kdy už většina mých myšlenek směřuje na dobu s dítětem a na to, co všechno musíme na jeho příchod připravit, je prý důležité, myslet taky na sebe.

Sama od sebe neumím moc odpočívat, a tak si to musím vyloženě naordinovat. Naplánovala jsem si takhle na nedělní odpoledne těhotenskou masáž. Co se masáže týče, tak už jsem se několikrát spálila v podobě špatné masérky, a proto od doby, kdy jsem objevila paní Ivetu, chodím jenom k ní. Naštěstí má ve svém repertoáru i masáž těhotenskou.

Ta se od té klasické liší především tím, že neležíte, logicky, na břiše. Začátek z hodinového zážitku začíná na takzvané klekačce. Což je křesílko, do kterého si kleknete a obličej položíte na podpěrku a ruce položíte na jinou. Břicho je tak hezky volně a masérka se může věnovat ramenům, šíji a mezilopatkovým svalům. Paráda. Po tomhle úvodu se už přesouvám na klasický masérský stůl, na kterém však oproti zvyku ležím nejprve na pravém a pak na levém boku. Iveta se vždy po obou stranách věnuje bokům, celým zádům, kostrči (což je obzvlášť supr vzhledem k tomu, že těhotné často bolí kvůli změnám v pánvi) a zajíždí až do temene hlavy.

Těhotenská masáž je tedy velmi specifická vzhledem ke změnám, které s sebou břicho přináší. Je důležité jít k někomu, kdo je v tomto ohledu kvalifikovaný, jinak je to samozřejmě riziko. Masér by se měl na úvod zajímat, v jakém jste týdnu těhotenství, jestli máte nějaké komplikace a jak se celkově cítíte.

Já mohu jen doporučit, další návštěvu už mám naplánovanou. 

Kontakt na Ivetu pro ty, které chtějí záruku kvality: http://www.terapie-dotekem.cz/tehotenske-masaze/

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..