Jóga je nuda. To jsem si já, neúnavný běžec, vždycky myslela. V době, kdy začínal podzim svou nejhnusnější část, mě ale kamarádka vzala na hot jógu, prý ať tomu dám šanci. Dala jsem. A od té doby ji dávám pravidelně. Kdo se chce pořádně zničit, musí zkusit.

Pozitivní zkušenosti:

 • Nejlepší detox

Kde jinde propotíte triko, legíny, kalhotky a podprdu tak, že se dají ždímat a vlasy vypadají jako po sprše. Škodliviny jdou z těla po litrech!

 • Očista mysli

Zní to možná moc trochu nadneseně, ale při soustředění se na pozici orla nebo psa hlavou dolů opravdu necháte ty starosti stranou. Součástí lekce jsou vždy i pozice, které jsou velmi náročné na stabilitu, díky nim jsem se dokázala soustředit pouze na jejich správné provedení. Nehledě na to, že právě na těchto pozicích vidíte, jak se zlepšujete.

 • Podpora imunity

Na hot jogu jsem chodila celý podzim, zimu a jaro a po celou dobu jsem nebyla nemocná. Říkám si, že to s tim musí souviset. Ať už se mnou budete souhlasit nebo ne, při takové míře pocení se prostě to, co v těle nemá být, dřív nebo později vyplaví. Po lekci jsem mívala podobný pocit jako po sauně.

Negativní zkušenosti:

 • Mokro na hodně dlouho

Je to jedna velká nevýhoda. Určitě si po hot józe neplánujte rande nebo pracovní pohovor. I když se po ní osprchujete, tak se ještě minimálně půl hodiny budete potit a vypadat jako po maratonu. Je také dobré nosit na lekci sáček na propocené věci – není fajn, když máte v jedné tašce durch legíny a nákup na večeři. Taky nezapomeňte na minimálně dva ručníky – jeden pod sebe a jeden na utírání během lekce a po sprše. Doporučuji také, leč to může znít divně, nosit na lekce dlouhé legíny – lépe se vám budou dělat pozice ve stoje, nohy o sebe jinak kloužou.

 • Cena

Stojí to sice za to, ale pro někoho to zkrátka může být moc. Jedna lekce stojí obvykle minimálně 200 Kč. Cena se snižuje při koupi více lekcí v balíčku.

 • Na jogínce záleží

Na cvičitelce záleží v podstatě celý úspěch lekce. Ta dobrá vám bude vysvětlovat, jaký dopad má která pozice na různé části těla, bude opravovat vaše nezdařené pokusy a bude vymýšlet, jak lekce obohatit a posunout dál. Ne vždy to tak bohužel je.

Má zkušenost je z Domu jogy na Vinohradech a na Andělu: https://www.dum-jogy.cz/

Také jste zkusili? Nějaká doporučení? Otázky?

 1. Naprosto souhlasím! Nikdy jsem nesportovala, mám větší nadváhu, kondička nulová. Po porodu jsem zkusila lekci hot jógy, nebylo to zpočátku lehké, často jsem odpočívala, ale velmi mě motivovaly malé pokroky, které přicházely každou lekcí! Cítím se lépe, mám víc energie na děcko, které začíná pomalu chodit a přede mnou prchat! Krásný blog, přeji hodně štěstí!

 2. MatkaMatkam says:

  Ahoj Aleno, díky moc za zpětnou vazbu na blog a také za tvé vyjádření zkušeností s Hot jógou. Přeji další pokroky!
  MatkaMatkam

 3. Ahoj Skoromatko!

  O hot józe jsem slyšela dostkrát, zimní nemoce zakoušim možná ještě jednou tak často, ale pořád chybělo odhodlání pro to si reálně obstarat informace, sbalit jogínský kufr a vyrazit se potit.
  Díky moc za souhrn zkušeností, pocitů, hintů pro nás: skoromatky! Ještě sice nevím, jestli tuhle zimu dám šanci spíš bazénu, hotjóze, nebo nějaké té hlívě ústřičné, ale mám nový impuls se do toho pustit! Ráda si přečtu, co nového imunopodpůrného objevíš!

  Máš nějaké info o hormonální józe? Zkusilas?

  Díky A.

  • MatkaMatkam says:

   Ahoj Mirko! Děkuji za komentář! Hormonální jóga je pro mě teď docela velký téma. Zatím jen okouším, čtu a rozmýšlí, jak to uchopím. Doporučit všemi deseti ale určitě už teď mohu lektorku Jarku v Domě jógy ať už na Vinohradech nebo na Andělu – to je totiž fakt zážitek!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..