S přibývajícími týdny Džej Džejovi také přibývají zážitky. Střídající se návštěvy u nás doma totiž polevily a teď jsme to my, kdo objíždí všechny babičky a ukazuje Džej Džejovi také jiné bejváky, než je ten náš. Tyhle rodinné sešlosti mají jedno pozitivum a jedno negativum. Super na nich je, že je v okolí vždy zástup rukou na pochování, tudíž já si můžu v klidu vypít čaj. Pak je tady ale ještě ta horší stránka. Rady. Je jich plno, ne vždycky o ně stojíte a ne vždycky jsou to dobré rady.

  • Nech ho v postýlce, ať si usne sám.
  • Nenos ho pořád.
  • Dítě má být na rovném.
  • Ty šátky to je kravina.
  • Dej ho do lehátka.

To jsou jen příklady toho, co ke mně v poslední době přilétlo. Co je na tom ale nejhorší je reakce „rádců“ na to, když se ohradíte, že to takhle dělat nebudete. „No jen počkej, on si na to zvykne“ a nebo „Já jsem vychovala dvě děti a taky jsou zdravý“. Ta druhá z nich je zvlášť povedená. Často se totiž setkáváme s tím, že generace našich rodičů nebo prarodičů (ti si to už vůbec nenechají vysvětlit) neměly dostatečně správné informace a své děti tak přestávaly poměrně brzo kojit, špatně s nimi manipulovaly a neměly možnost mít takové pomůcky, jako máme dneska my. Větu „to za nás nebylo“ však používají ve smyslu „a bylo to lepší“.

Když jsme například u té manipulace. Jak jsem psala v předešlém článku, s Kubou jsme shlédli videa o správné manipulaci s dítětem od Evy Kiedroňové, a tak se to teď snažíme dodržovat. Zejména při zvedání Džej Džeje. Narážíme však na nepochopení ze stran babiček a prababiček. Poučování z naší strany se naprosto nesetkává s pochopením, natož s chutí něco se naučit. My jsme přeci ti, kteří ještě o výchově nic nevědí a máme být rádi, že se něco přiučíme od nich.

Naprosto respektuju jejich zkušenosti, o tom žádná, jen si zkrátka myslím, že co se teorie, výzkumů a pokroku týče, jsme na tom teď o mnoho lépe. Víme informace, které za jejich mladých let buď neexistovaly nebo nebylo možné je dohledat. Respektuju, ale na oplátku chci být respektována.

A nejhorší na tom je, že to je teprve začátek. Máme před sebou dlouhá společná léta, kdy se budeme všichni na výchově Džej Džeje podílet. Mám takový pocit, že chybná manipulace je jen slabý odvárek.

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..