Přiznávám, už to začíná být fakt otrava. Dnes je to přesně týden do oficiálního termínu a já se na něj snažím neupínat. Při představě, že bych měla ale třeba ještě další týden přenášet, mám chuť si vytrhat všechny vlasy. Ne, zas tak špatně na tom nejsem, ale oprus to už je, to jo.

Každodenní poslíčci mě navíc utvrzují v tom, že se prostě tam dole něco děje. Ten kdo to tady všechno šéfuje je ale Džej Džej a dokud on nezavelí na start, tak se prostě nic dít nebude. To že si dítě určuje, kdy se narodí, je známý fakt, který však ne všechny matky chtějí respektovat. A tak je internet plný různých skvělých tipů a zaručených rad, jak si vyvolat porod. Raději se nesměju, protože jak píšu, za více než týden touhle dobou můžu být natolik zoufalá, že budu ochotna zkusit cokoliv.

Takže tady jsou s tím, že drobný komentář jsem si odpustit nedokázala.

 

1. Masáž bradavek

Prý pomáhá jejich čtyřminutové žmoulání mezi palcem a ukazováčkem. Tak Kubo, prosim tě, stopni si to.

 

2. Sex

V době, kdy při každém převalení na druhý bok cítím, jak se mi více než tří kilové závaží na břiše valí z jedné strany na druhou, kdy kopance dávno překročily únosnou míru, kdy mám několikrát denně pocit, že to dostanu nebo že mi někdo sevřel břicho do svěráku (poslíčci) a kdy neřešim nic jiného, než kde si můžu dojít na záchod, je tohle zkrátka skvělá rada.

 

3. Fyzická aktivita

Dneska jsem utřela prach v celém bytě, vyluxovala ho a komplet vytřela. Upekla jsem hovězí pečeni a štrůdl, šla jsem se na dvě hodiny projít do Stromovky. Rodila bych obden, kdyby tohle fungovalo.

 

4. Koření a bylinky

Tohle zní jako opravdická vypuzovací metoda: „Připravte si kořeněný čaj z jednoho malého zázvoru, polévkové lžíce sporýše lékařského, dvanácti kusů hřebíčku a jednoho kusu skořicové kůry. Přísady se přelijí litrem vroucí vody a nechají 30 minut louhovat.“ To bych taky raději vylezla, být tím dítětem.

 

5. Teplá voda

Horká sprcha nebo vana může rozběhnout porod. Dává mi to smysl v momentě, kdy už nějaké kontrakce jsou, ale jen tak? To děláme všichni každý večer a nic, ne?

 

6. Hamiltonův hmat

I když to zní trochu děsivě, tak to jediné mi dává smysl. Možná proto, že ho provádí při vyšetření sám lékař a že mi to přijde jako poslední záchrana před vyvolávačkou. Tý bych se chtěla vyhnout.

 

Tak jak píšu, uvidíme, po čem z výše zmíněného za týden ještě ráda sáhnu.

Je něco, co podle vás zaručeně pomohlo?

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..