Je to už více jak rok a půl, co jezdíme pražskými, mimopražskými i světovými ulicemi s kočárkem Joolz Day 2. Za tu dobu jsme stihli vyzkoušet několik terénů, všechny možný druhy počasí, vyměnili jsme hlubokou korbu za sportovní a vyzkoušeli několik originálních doplňků. Mohu tedy s jistotou říct, že vím, o čem píšu. Náš Joolz jsme s Džej Džejem podrobili důkladné zkoušce, jejíž výsledek si teď můžete přečíst.

Kočárek byl s námi také na dovolené.

Nebudeme to dlouho protahovat a pojďme si rovnou shrnout tuhle designovku do jejích kladů a záporů. Tady jsou.

Plusové body kočárku Joolz Day 2

+ Originální design

Joolz Day 2 je prostě originál.

+ Výběr ze čtyř barev, ze kterých tři jsou neutrální pro holku i kluka

+ Koženkové madlo, které je téměř nezničitelné. Oproti pěnovému, které bývá u kočárků běžnější, je velmi odolné. Nám se s ním za celou dobu užívání nic nestalo. Navíc je skvěle udržovatelné, otřete ho vlhkým hadříkem a jede se.

+ Součástí hluboké korby je větrací síťka v prostoru, kde má mimčo hlavu. My jsme velmi využívali v momentě, kdy už Džej Džej preferoval jízdu na břiše a skrz síťku tak viděl ven. Stejné větrání má i stříška, takže v létě dokážete ze zadní části kočárku udělat pěkně odvětraný prostor.

Hluboká korba má hned několik výhod.

+ Hluboká korba je dostatečně dlouhá, ale ne příliš široká. Džej Džej byl normální (myšleno ne nijak vypasaný) miminko a byl v ní až do svého sedmého měsíce.

+ Sportovní korba se dá nastavit do tří různých poloh. I když Džej Džej ještě neseděl, tak jsme ho do ní dali, protože už nechtěl jezdit jen naležato. Vozili jsme ho v polosedu a teprve až když si sednul, tak jsme ho polohovali i do nejvyšší polohy. Sportovní korba se dá navíc celá hodit do pračky.

Džej Džej poprvé ve sporťáku.

+ Pětibodový pás zajistí, že dítě se v kočáru ani nepostaví. Nemůže se vám tedy stát, že vám při jízdě bude dítě vlát z kočáru, jako to bývá, když je třeba pouze na kšírkách.

+ Skvělé jsou doplňky od Joolz. My jsme využili zimní fusak (myšleno ne ten polární, ale ten obyč zimní, na naše zimy bohatě stačil), přebalovací tašku, držák na pití, deku a UV clonu. Za mě všechno zmíněné supr a UV clona naprostý top. Na trhu skoro neexistuje věc, která by se jí přiblížila. Stínítko přichytíte zipem, takže se vám nemůže stát, že při větru upadne (jako třeba plena) a zároveň má z boku odvětrávání, takže se dítě neupeče. Já jsem ji za celý rok z kočáru nesundala, protože jsem ji v zimě používala i proti mrazu (dítě si to tam pěkně zadýchá) a nebo prostě jen proto, aby měl na spaní pěkně šero. Pořídíte třeba zde.

UV clona je za mě top doplněk.

+ Nákupní koš je dostatečně velký a na jeho vrchní přední části uvezete i plastovou motorku, když ji zachytíte za spojovací tyč.

+ Joolz Day 2 složíte za dvě vteřiny. Je to fakt jednoduchý a rychlý.

+ Dítě může sedět jak čelem k vám, tak po směru jízdy, můžete si vybrat a různě to měnit.

+ Nastavitelná teleskopická rukojeť. Pohodlně povozí čahoun i trpaslík.

+ Joolz se fakt skvěle ovládá. A to mi potvrdila jakákoliv kamarádka, která má jinou značku kočárku. Lehkost s jakou zatáčí je jedna z největších předností. Přední kolečka se navíc dají zaeretovat, což se hodí například při jízdě na eskalátoru.

+ Při pořízení adaptérů lze Joolz autosedačku umístit přímo na podvozek kočárku. Skvělá věc k doktorovi nebo na nákup. Joolz autosedačka má navíc super stříšku, kterou sklopíte tak, že mimino vůbec nevidí ven.

 

Mínusové body kočárku Joolz Day 2

Joolz je všeobecně drahá záležitost. Cokoliv budete chtít v originále, ať už dečku, fusak nebo tašku, připravte si tisíce. Samotné pořízení kočárku bude stát kolem třiceti tisíc a přes tuto částku se hravě dostanete v momentě, kdy pořídíte jakékoliv další doplňky. Na druhou stranu je ale tento kočárek velmi oblíbený, takže ho pak snadno za dobrou cenu zase prodáte.

Joolz bohužel není levná záležitost.

Sportovní korba nemá plochá záda. Tím myslím fakt, že dítě nikdy nebude ležet a mít natažené nohy. Bude je mít vždycky jakoby do sedu, což třeba mnozí fyzioterapeuti nedoporučují. Za mě je toto jedna z nejzásadnějších vad.

Dítě nebude ve sportovní korbě nikdy v rovině. Vždycky bude mít nožičky do sedu.

Při skládání musíte mít rukojeť zcela sníženou, jinak ho nesložíte. Stačí i půl centimetru a už je problém. Chce to cvik a pak už to budete dělat automaticky.

Sportovní verze nemá pultík, takže dítě si musí pití nebo jídlo držet v ručičce a zároveň není žádný pultík na rukojeť, takže ani vy si nic neodložíte kromě držátka na pití, které se prodává zvlášť.

Pětibodový pás se musí nejprve secvaknout na magnety, což může být u vzpouzejícího se dítěte velký problém.

Přední kolečka se občas dostanou do takové polohy, že se s nimi nelze přejet překážku. Musíte si pak trochu couvnout, aby změnila směr a pak to půjde.

Je to městský kočárek. Nečekejte, že s nim budete brázdit v lese. Jako šlo by to, ale narazíte na problém s předními kolečky viz výše a dítě bude značně naklepané. Můžete si pořídit přední teréňáky, ale ty nemám odzkoušené. Co se týče sněhu, tak tady Joolz úplně propadnul. Byli jsme s ním na horách několikrát a pokaždé jsme na sněhu museli jet pozadu, tedy zadními koly napřed, protože jinak to vůbec nešlo. Pražskou břečku zvládnul, ale hory vůbec. Tam jsme chodili raději s nosítkem.

Při zkoušce na sněhu Joolz moc neobstál.

Už samotný výrobce varuje, že textil, ze kterého je kočárek vyroben, může vyblednout a nevztahuje se na něj reklamace. Ano, vybledne. Není to ale nic hrozného a je to prostě daň za to, že tkanina není chemicky ošetřená.

Objednejte si ho dlouho dopředu, čekací lhůty jsou totiž někdy i měsíce.

 

Závěr. Joolz Day 2: Ano nebo ne?

Pokud chcete neotřelý design, bydlíte ve městě a nevadí vám investovat větší obnos peněz, běžte do toho. Já bych si Joolz Day 2 pořídila i přes některé výhrady znovu. Sice mi vadí nemožnost dát dítěti nohy do úplného lehu, ale ta ovladatelnost a doplňky jsou super. Takže za mě krásný kočárek pro ty, kteří preferují design a nechtějí se při vození nadřít.

Kupovali jsme ve Vanda store, ale skvěle a i s doplňky pořídíte také na Crystal baby.

 

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..