Nebudu dělat hrdinku a psát, že jsem byla v pohodě, že jsem se vůbec nebála, jak to dopadne. Žádný takový. Nahnáno jsem měla. Co když se ukáže, že to dítě ve mně má vývojovou vadu a jak my se s tim pak poperem? Děsivej scénář. Ale nejprve z praktického hlediska, tedy jak to všechno probíhá.

Součástí tohoto vyšetření je odběr krve a ultrazvuk. Krev se odebírá už na předešlé návštěvě, takže její výsledky lékař má k dispozici. Co se ultrazvuku týče, tak se mi poprvé stalo, že jsem při něm ležela na přistavěném lehátku, než na klasickém vyšetřovacím křesle. Vyšetření bylo delší než obvykle a doktor při něm měřil krk dítěte a další jeho části. Výsledky měření pak zanesl spolu s výsledky odběrů krve do programu v počítači a ten mu vypočítal pravděpodobnost vývojových vad.

Při tomto ultrazvuku se také poprvé dítě dost hýbalo. Bylo vidět zvedající ruce, pak i celé tělo, což je oproti ležící siluetě z minula fakt pokrok!

A dopadlo to dobře. Má čtyři končetiny a výsledek je negativní, slovy lékaře. Ve zprávě je ještě spoustu čísel a odborných termínů, které jsem si zakázala googlit. Důležité je, že to je vše ok. A zas jsem měla tu radost jako pokaždé, když vidím, že fakt existuje.

A další challange? Vybrat porodnici. Ale o tom až příště.

IMG_2606

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..