Cesta do Ameriky není jen tak. Naštěstí existuje pár dobrých webů, které vám poradí, na co nezapomenout a co si včas zařídit. Jako jeden z nejlepších webů pro ucelené informace mohu doporučit http://chcidoameriky.cz/

Zde jsou ty 3 nejzásadnější informace ode mě:

  • Ne hotely ale airbnb

Po ubytování jsme se začali poohlížel zhruba měsíc před cestou. V NY seženete v podstatě dva typy hotelového ubytování: super luxus za super peníze a nebo hrůzu za levno. Tou hrůzou myslím místnosti, kde jsou jen postele a spíte dohromady s dalšími cizími lidmi včerně společné koupelny a záchodu. Zvolili jsme proto ubytování přes https://www.airbnb.cz/

Konkrétně budeme bydlet zde: https://www.airbnb.cz/rooms/14048866?sug=50

  • Levné letenky nejsou vždy výhra

Při nákupu letenek jsme samozřejmě hledali akční nabídky, chtěli jsme ušetřit. Po několika dnech se nám však potvrdilo, že ne vždy by to byla výhra. Nejlevnější ceny znamenaly buď přestupy, kde bychom na další spoj čekali třeba 16 hodin a nebo jen šibeniční 1 hodinu. Obojí nic moc. Levné nabídky jsou také většinou od leteckých společností, kde si nemůže být jisti kvalitou služeb, což už u devíti hodinového letu může být znát. Nakonec jsme tedy zvolili přímý let, který vycházel o 1 000 – 1 500 Kč víc než průběry s přestupy.

  • Vše si zařiďte dopředu

Mám na mysli především vstupy. Cokoli chcete v NY navštívit, tak je dobré koupit dopředu online. Jelikož je toho v tomhle městě, které nikdy nespí, k vidění až dost, byla by škoda strávit hodiny čekáním ve frontě.

S dostatečným předstihem si také zařiďtě ESTA, příruční váhu na kufr (ať si můžete zvážit, jestli jste toho nenakoupili až moc), adaptér (USA má jiné zásuvky), letenky do dalších míst (jestli cestujete a nebudete jen na jednom místě jako my) a hlavně: zkostrolujte si platnost svého pasu, občanky a řidičáku!

  1. Monika P says:

    Díky za tipy! S manželem se v listopadu také chystáme navštívit NY, avšak jsem již ve 23. týdnu, mám trochu obavy z letu… Váhu na kufr určitě koupím!!! Každopádně chválím Vám moc web! Je to zase něco jiného, než ty věčné a nudné diskuze… emimino.cz atd.! Určitě tento blog budu pravidelně sledovat, držím Vám palce a hezkou dovolenou!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..