Já jsem vždycky raději připravena, když můžu. Nechávat věci na poslední chvíli není můj styl, a proto jsem vytáhla z horních pater skříně tu černou sportovní tašku a řekla si, že to je ona. Ta mě bude doprovázet do porodnice a skrývat všechny ty nutnosti, který si prý s sebou máte vzít. Hned na začátku mě čekalo překvapení v podobě toho, že ta taška vlastně nemá být jedna ale dvě: Jedna na porodní sál a jedna na oddělení šestinedělí. Na porodní sál je toho potřeba o poznání méně, tudíž ta může být menší.

Pro ty z vás, které by se chtěly inspirovat, je tady seznam i s fotkou, kde vidíte, jak jednotlivé náležitosti vypadají. Věci jsem dávala dohromady dle seznamu na stránkách Podolí (mají je většinou všechny porodnice) a dle informací z předporodního kurzu.

Takže co s sebou na porodní sál?

Seznam věcí na porodní sál

  • Přezůvky – dost času strávíte ve sprše, tak ať jsou vhodné i tam. A také otec se potřebuje do něčeho přezout.
  • Doklady – všechny vyjmenované na obrázku. Je jasné, že občanku a kartičku pojišťovny máte teď v peněžence, tak si pak jen tu peněženku nezapomeňte vzít s sebou. Co se porodního plánu týče, je dobré ho vzít ještě před porodem do poradny v porodnici a zkonzultovat ho s tamním personálem. Nezapomeňte na něj uvést datum a Váš podpis.
  • Ručník a košile – pokud nechcete být v nemocničním oblečení.
  • Energie – věc, která by mě asi dříve nenapadla. Porod je ale fyzický výkon a bez doplňování energie to zkrátka nejde.

A co s sebou na oddělení šestinedělí?

Seznam na oddělení šestinedělí

  • Hygienická sféra matky – vložky po porodu (do porodnice stačí jedno balení a pak si ještě kupte jedno balení na doma), vložky do podprsenky a jednorázové kalhotky. Pak veškerou hygienu, kterou denně používáte, jen ji doporučuji koupit ve zmenšeném balení a mýdlo v neutrálním provedení. Nezapomeňte krém na bradavky, dostanou trochu záhul. Mně byla doporučena značka Purla.
  • Hygienická sféra dítěte – látkové pleny a jednorázové pleny (do úplných začátků jsem koupila ty bio z DM, má jich být s sebou cca 30 ks), hygienické ubrousky (nechám na vás jestli vlhčené nebo látkové), líh na pupík a další hygienu jsem také raději přibalila, i když vám v porodnici asi dají.
  • Oblečení pro matku – náhradní pyžamo, dvě kojící podprdy, teplé ponožky, ručník. V čem pojedu domů, teď řešit nebudu, táta přiveze. Taky je dobrý přibalit nabíječku.
  • Oblečení pro dítě – Během pobytu v porodnice bude z pohledu oblečení o dítě postaráno, je tedy jen potřeba mít pro něj něco, v čem pojede domů.

Určitě je vhodný, aby táta, nebo ten kdo bude s vámi rodit, věděl, kde ty tašky najde a co v nich je. Bude vám to pak moct podat, až vy moct nebudete.

Je nějaká vychytávka, na kterou jsem zapomněla? Vy zkušené, podělte se!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..