Když jste si přečetli titulek k tomuto článku, určitě jste ho dychtivě rozklikli a čekáte na mou zázračnou metodu, jak pomoct dítěti od prdíků, prdů, větrů, jakkoliv chcete. To co pomohlo nám je přitom uplně jednoduché: ČAS.

Vyzkoušeli jsme snad všechno. Fenyklové čaje, různé kapičky, nahřívané pecičky na bříško, cviky, rourku…něco z toho pomohlo víc, něco míň, něco vůbec. Teď když jsou Džej Džejovi čerstvé tři měsíce najednou prdí uplně sám tak, že mě to občas v noci vzbudí. Najednou ví, že má zatlačit a je to venku. Jeho trávicí trakt je vyvinutější a celkově se víc hýbe, což zaručuje lepší pohyby střev.

Na tohle období „Po prdech“ jsem se těšila jako na smilování. Jenže jak se říká, každé období má své. Teď zas lovíme v noci dudlíka, máchá rukama a kdo víc proč se několikrát za noc probudí. Zkrátka jeden problém skončil a druhý nastal, tak už to holt asi bude až do jeho dospělosti.

Moje rada tedy zní: Vydržet. A tady je žebříček toho, co nám jak pomohlo. Na prvním místě je to, co pomohlo nejvíc až po to, co nepomohlo vůbec…

  1. Čas
  2. Cviky (přitahování nohou k břichu)
  3. Kapky Bio Gaia
  4. Pití fenyklového čaje
  5. Nahřívané pecičky
  6. Kapky Baby Calm (možná by pomohli, ale Džej Džej po nich zvracel)
  7. Rourka

Držim všem, kteří s prdama bojují, palce. Je to náročné a bohužel to kazí ty první týdny a měsíce s miminkem.

  1. Děkuji za tento článek, ještě měsíc a kousek to tedy budeme muset zvládnout. U nás pomáhá i nošení v šátku, aspoň prďolka si tak odpočine

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..