Je to aktivita, která dneska frčí. Na plavčo s dítětem chodí skoro každá máma. Bodeť by ne, je to zas další možnost, jak se rozptýlit a socializovat dítě i sebe. Ve své recenzi vypíchnu plusy a mínusy plaveckých lekcí v klubu Juklík na Praze 10. A na závěr jeden dobrý tip, jak ušetřit alespoň na plavkách pro děti.

Já osobně jsem se na chození na plavání těšila. Od mala mám ráda vodu, pár let jsem sama chodila na plavání a brala jsem to jako další teambuildingovou aktivitu Džej Džej – máma. Na první lekci jsem tak byla nachystaná dlouho dopředu.

Na místo jsem dorazila asi 45 minut předem kvůli kojení, které jsem na místě ještě chtěla zvládnout. Poslední jídlo před plaváním se doporučuje hodinu max, ale i těch 45 minut bylo v pohodě. Místní herna je super pro poznání nových hraček ze strany Džej Džeje a dalších matek ze strany mojí. Kafe, dorty i quische mají výborný, to je taky důležitý. Patnáct minut před začátkem lekce už pro nás přišla paní z Juklíku a vše nám ukázala. Tady musím přiznat, že toho je na začátek opravdu dost, a to ve smyslu kompletace činností, ve kterých si časem uděláte svůj systém. V praxi to tedy vypadá asi takto: V šatně rychle převlíknout sebe do plavek, vrátit dítě lezoucí na druhou stranu šatny zpět na podložku, nastrkat všechny věci do skříňky, vrátit dítě lezoucí na druhou stranu šatny zpět na podložku, vzít dítě, ručníky a mýdlo do sprch, svléknout se z plavek, osprchovat sebe i dítě, utěšovat dítě, motivovat dítě ala „budeme dělat cáky cáky“, obléknout sebe i dítě do plavek, jít na lekci. Uznejte sami, že toho je napoprvé, napodruhé a možná i napotřetí docela dost najednou.

V Juklíku je na jedné lekci pět dětí, což je uplně akorát. V první chvíli strávené ve vodě mě překvapila její teplota – čekala jsem ji teplejší, ale žádná ledárna to samozřejmě nebyla. No a jak se Džej Džejovi první lekce líbila? Z celkových třiceti minut, kolik trvá, jsme byli ve vodě deset. A celou dobu řval. Možná byl unavený, moc ten den nespal, možná se mu tam nelíbilo, možná ho štval jiný brečící chlapeček, možná mu ta voda taky přišla trochu studenější. Nevim. Každopádně jsem odcházela do šaten první a ne zrovna s úsměvem. Tak dobrý no, my teda na plavání chodit asi nebudem, snažila jsem se smířit s tím, že třeba se mu to fakt nebude líbit.

A tak jsem šla na druhou lekci líp nachystaná. S manducou, aby Džej Džej spal co nejdéle, nakojila jsem v přilehlém parku, aby ho uvnitř nikdo nerušil a k bazénu jsme šli o trochu dřív, aby se stihl v prostoru rozkoukat. Odměnou mi byl jeho úsměv, který nezmizel po celou dobu této lekce ani té další. Hurá!

Jestli jste tedy stejně jako já propadli zoufalství po tom, co dítě na jedné z prvních lekcí plavání řvalo, nezoufejte, třeba je jen potřeba upravit rytmus toho dne  nebo si jen potřebuje zvyknout. A nebo prostě chodit nebudete, taky se nic nestane přece.

 

A co je tedy na Juklíkovi super a co by bylo fajn zlepšit?

Juklíkovy plusy

  • Profesionální přístup

V Juklíku vědí, jak na to. Fungují už pěkných pár let, a tak mají všechny postupy, systémy, metody vychytané včetně možnosti si každou chybějící lekci nahradit.

  • Vybavení

Nestane se vám, že byste neměli dítě kam položit, že by si nemělo s čím hrát nebo že byste neměli kde ho nakrmit, případně mu jídlo ohřát.

  • Zkušení lektoři

Zatím jsem měla možnost poznat dvě lektorky, které se vždy naplno věnovaly všem dětem, opravovaly rodiče, když dělali v úchopech chyby, sypaly z rukávu všemožné dětské písničky a nikdy jim nechyběl úsměv na rtech.

 

Co by se mohlo zlepšit

  • Prostředí

Juklík ve Vršovicích sídlí přímo v místním gymnáziu, a to v jeho podzemních prostorách. Chybí tady denní světlo, které dodá prostoru na útulnosti. Člověk si tak může připadat trochu stísněně.

  • Záchody pro rodiče

Pokaždé to řeším. Kam s Džej Džejem když musím sama na záchod? Jasně, před jeho vchodem je ohrádka, ale v tý sám hrozně řve. Možná by pomohla nějaká minipostýlka přímo na záchodě.

  • Cena

Ačkoliv je dneska plavání tak oblíbené, tohle je určitě důvod, proč na něj nemůže chodit každý. Dát necelých pět tisíc za 12 lekcí o třiceti minutách si prostě nemůžete vždycky dovolit.

 

Závěrem: Pokud na to máte chuť, čas a peníze, na plavání choďte. Je to fajn aktivita pro vás i pro dítě. Je ale dobré si den, kdy jdete plavat, naplánovat tak, aby bylo dítě co nejvíc v pohodě. Pak se mu to bude s největší pravděpodobností líbit.

 

Tip na konec: Nechcete zbytečně kupovat na každou lekci jednorázové plenky do vody? Pořiďte si plenkové plavky, které s dítětem porostou ještě pár měsíců. Koupit je můžete se super vzory například zde: http://www.gagapleny.cz/PLAVKY-PRO-KOJENCE-c18_0_1.htm

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..