Mít břicho je po většinu času skvělý. Najdou se však i chvíle, kdy jsou ty pocity štěstí ta tam a vás přepadne panika, smutek, deprese, nával vzteku, prostě cokoli. A o tom, jak se tyto momenty dají shrnout do etap euforie a zoufalství je tento příspěvek. Začněme tím pozitivním…

5 nejlepších věcí s břichem 
 1. Kila bez výčitek – Týden co týden sledujete váhu a když se její výsledek změní směrem vzhůru, máte radost! To se asi stane poprvý v životě. A naposledy.
 2. Aktivita s mírou – Když zrovna nepropotíte tričko v posilovně nebo na své oblíbené trati nezaběhnete svůj osobák, nemusí to nikomu vadit! Jste přeci těhotná a už jenom to, že něco děláte, je supr.
 3. Omluva pro všechno – Dneska nemáš náladu? Nevadí. Chce se ti jít spát ve tři odpoledne? Nevadí. Seřvala si bezdůvodně chlapa v autobuse? Nevadí. Jsi přece těhotná!
 4. Nestresuj se – Jakákoli věc, která by vás normálně vytočila do maxima, se musí nyní přejít. Je dost těžký se to naučit, ale pak je to bájo. Je prostě načase si věci nepřipouštět.
 5. Dárky od všech a pořád – Přísun věcí počíná výbavou pro dítě. Bude se vám zkrátka stávat, že z obyčejné návštěvy u kamarádů budete odjíždět s pytlem plným oblečků, hraček a dalších poděděných nezbytností. Všechno se hodí a je to supr.
5 už ne tak dobrých věcí s břichem
 1. Kila s výčitkami – Ano, trochu si protiřečím s prvním bodem výše, vím. Jenže když v deset hodin večer ležíte s obřím přežraným břichem na gauči, tak si prostě řeknete místo: „To je fuk, jsem přece v tom a mám na to nárok“ „Hm, teď jsem sice v tom, ale co když budu stejně tak vypadat i až tady se mnou bude půl roční dítě?!“
 2. Záchod je tvůj best friend – V nákupáku, ve vlaku, na koncertě, na schůzce, během porady, na večeři, při běhání nebo v bazénu. Zkrátka při čemkoliv vás zajímá jen jediná věc – jak daleko je to na záchod.
 3. Omezený okruh témat – S kamarádkama, které mají děti, se už nebudete bavit o ničem jiném. A s těmi co je nemají taky ne.
 4. Pracovní postavení – Narážim na to docela často. Něco důležitého se v práci řeší a kolega nebo ještě lépe šéf debatu zakončí slovy: „Ale tobě už to může být jedno“. Jako by těhotenstvím končila veškerá vaše práva na adekvátní pracovní nasazení.
 5. Vzhled jako věc veřejná – Každý ale uplně každý se bude potřebovat vyjadřovat k velikost vašeho břicha. Takže vzniknou dva tábory: „Já bych to ještě nepoznal/a, na tobě to není ještě vůbec vidět!“ a „Ty jo ty už máš teda pěkný břicho. A taky do stehen ti to trochu jde, co?“ Takže co je lepší? V první případě vám asi chtějí říct, že takhle oplácaná jste byla podle nich vždycky. A ve druhém zas nevědí, že těhotná lehce propadne depresi.
Zapomněla jsem některý postřeh zmínit? Je něco ještě lepšího nebo ještě horšího? Sem s tím!
 1. No, bod 4 pracovní postavení trochu protiřečí s tím, co jsi napsala v článku o reakcích na těhotenství. Jsi teda karieristka nebo spíše matka?

  • MatkaMatkam says:

   Ahoj Marto! Zajímavý dotaz a děkuji za něj 🙂 Myslím, že v tuto chvíli více matka, ve které dřímá kariéristka. Práce a úspěch v ní je pro mě důležitou součástí života, ale zároveň si uvědomuji, že je tady ještě něco víc. A momentálně žiju tím „víc“ a až čas ukáže, jak se tyhle dvě osobnosti zharmonizují 😉

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..