Tak to máme za sebou. Byly to takové malé Vánoce, přišlo mi. Všichni pěkně pohromadě u nás doma, spoustu dárků a hromada jídla. A do toho já ve stresu, dítě na roztrhání a dort na zemi. Ale hezky popořádku.

Oslava v neděli pro mě znamenala nehnout se od soboty z kuchyně. Ale tohle jsem si zrovna docela užila. O Džej Džeje bylo po oba dny postaráno, takže jsem to měla i tak trochu jako relax. Chtěla jsem připravit dva dorty, banánovo-jablečný pro Džej Džeje a karamelový cheesecake pro dospěláky. Chtěla jsem, aby si Džej Džej se svým dortem mohl dělat, co chtěl. Takže to dopadlo tak, že pár minut zobal borůvky, pak se rozmáchl a celý dort odsunul jedním šmahem na naší plovoucí podlahu, kde se rozprsknul do stran. Takže tak. Pokud byste rádi také svému dítěti vyrobili k narozeninám zdravější variantu klasického dortu, tady je recept:

Džej Džejův narozeninový dort

Suroviny: 4 banány, 1 jablečná přesnídávka, lžičku sody, 1 a půl hrnku špaldové mouky, 2 velké bílé jogurty, ovoce do krému a na ozdobení

Den před přípravou dortu vyklopíme na dětskou látkovou plenu dva jogurty, zabalíme, zatížíme, dáme na cedník a necháme v chladu přes noc odkapat.

Druhý den nastrouháme najemno banány a smícháme s moukou, lžičkou sody a přesnídávkou. Těsto  vylijeme na plech a pečeme zhruba 20 minut na 180–200 °C.

Z korpusu vykrojíme 2 až 3 díly a pak jednotlivé pláty slepíme krémem, do kterého jsme rozmixovali oblíbené ovoce. Část krému necháme na potření dortu, který ozdobíme zbylým ovocem. Dort necháme několik hodin odpočinout v lednici. Recept pochází z www.maminka.cz.

 

Džej Džej dostal spoustu knížek, odrážedlo, různé skládanky, dřevěný hrací box, batůžek a houpačku. Když jsem během oslavy viděla, jak je toho na něj moc, tak jsem se rozhodla, že Vánoce rozhodně takhle pohromadě nebudou. Na dítě je toho prostě moc.

To nám ostatně potvrdil i Džej Džej tím, že ten den šel spát až v jednu ráno. Ano, až v jednu ráno. Během těch nočních hodin si střídavě hrál s novými hračkami a střídavě řval únavou. Takže jsme po dlouhé době prožili noc podobné těm v šestinedělí.

Pokud první oslavu teprve budete chystat, tady je pár tipů na to, aby to dopadlo co nejlépe:

  • Připravte oslavenci dort, se kterým si může dělat, co chce.
  • Čím méně lidí, tím lépe.
  • Čím méně dárků, tím lépe.
  • Pořiďte si helium a nafoukněte pár balónků, dítěti se to bude určitě líbit.
  • Pokud máte možnost, půjčte si nebo kupte foťák Instax. Focení a tisk fotografií byla jednak pro hosty zábava a jednak si odnesli milý suvenýr.
  • Použijte jednorázové nádobí. Po oslavě máte co dělat se samotným oslavencem a energie na mytí nádobí se hledá jen těžko. Já jsem pořídila na www.nasvacinu.cz toto s pirátským motivem…

Nádobí jsme pořídili na www.nasvacinu.cz

  • Dobrou aktivitou je také prohlížení alba s fotkami a kochání se tím, jak nám ten kluk vyrostl.

A taky že jo. Když jsem tomu blonďákovi v jídelní židličce nesla dort s plápolající svíčkou a zpívala u toho Hodně štěstí, zdraví, sotva jsem rozdýchávala slzy dojetí. Upéct první dort svému prvnímu dítěti k prvním narozeninám bylo prostě trocho moc poprvé na mé rozněžnělé mateřské srdce.

Takže suma sumárum. Jsem ráda, že to máme za sebou a příští rok s tím takové divadlo asi dělat nebudu. Tečka.

Kvůli počasí jsme nakonec slavili doma.

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..