Dneska je to přesně dvacet dnů, co jsem máma na plný úvazek. Zvláštní přitom je, že ještě vlastně máma nejsem, protože mé dítě je ještě stále (naštěstí?) v břiše. Musím přiznat, že to je pro mě naprosto jiný životní styl, jiný denní režim a prostě celkově jiný život. A teď jestli lepší nebo horší.

Za mě zatím lepší! Především jde o to, že ještě nemám žádné povinnosti vůči další osobě, když nepočítám vaření večeří pro Kubu, což mě většinou baví, takže povinnost to moc není. Je to teď zkrátka období, kdy se můžu více méně soustředit sama na sebe a uvědomovat si, že až tohle skončí, tak se sama na sebe už soustředit vlastně dlouhá léta nebudu moct. Takže je potřeba to využít.

Přesto jak osvobozující tohle období může být, zároveň to je tak jiný, že může snadno dojít k nutkání záchvatu pláče, rozbíjení věcí či seřvání osoby blízké bez zjevného, pádného důvodu. Zkrátka vám může hrábnout.

Nabízím tedy 5 zaručených bodů díky kterým byste měly zůstat v pohodě. tedy Aspoň mně to funguje…
  • Buďte akční.

Nemyslím tím adrenalinové sporty nebo výlet na vodopády ale snažte se, aby každý den měl nějaký svůj záchytný bod v podobě aktivity mimo domov. Ať už to je kafe s kamarádkou, nákup, zařízení něčeho na úřadě, procházka, cokoliv. Není nic horšího než se ráno vzbudit a nevědět, co s celým dnem. Budete pak mít pocit, že ten den měl smysl.

  • Buďte fit.

Těch pár týdnů před porodem je jasný, že co se sportu týče už toho moc nenaběháte, nenajezdíte nebo nenaposilujete. Jde však o to, udržovat se ve formě alespoň protahováním a lehkým cvičením určeným pro těhotné. Jednak vás to udrží ve formě a návrat po porodu bude lepší a jednak

  • Něco jiného než mimino.

Dejte si na den voraz od všech těch chytrých knížek o výchově, od diskuzí na internetu, od nakupování výbavy a žehlení těch mini tričíček. Prostě jeden den neřešte nic ve spojitosti s dítětem.

  • Kámošky matky.

Naštěstí mám kolem sebe spoustu kamarádek-matek nebo i těch, které jsou na tom podobně, tedy se jimi zanedlouho stanou. Výhody v tom vidím hned tři: Poradí mi v případě nouze, podědili jsme spoustu oblečků a mají čas i přes den, kdy ostatní logicky ne. Takže díky, kámošky-matky!

  • Založte si blog.

Někdy mám chuť se z toho všeho vypsat. Pak je zase den, kdy potřebuju všechny ty čerstvě nabyté informace někomu předat, nebo prostě jen vykomunikovat ty události, které s tímto zásadním obdobím souvisí. Pro ty všechny momenty je tady blog. Nehledě na to, že se můžu kdykoli podívat zpátky v čase. Blog zkrátka doporučuju!

 

Tak co, pomohl vám některý z bodů? Nebo máte ještě nějaký svůj? Sem s ním!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..