K monitoru dechu jsme byli trochu skeptičtí. Předpokládali jsme, že nás bude prudit falešnými poplachy a že ho a základě toho brzy odložíme. Po sedmi týdnech užívání ale můžu říct, že není Džej Džejův šlofík, kdy bych přístroj nezapínala. Kor v noci, kdy na dítě nevidíte a vlastně vůbec nevíte, jestli dýchá, mi přijde jeho použití jako jistota, do které se vyplatí investovat.

Pod Džej Džejovou matrací je umístěný Babysense II. Vybrali jsme právě tento kvůli dvěma podložkám, které zajistí větší plochu monitorování dítěte, tudíž nižší pravděpodobnost, že se dítě dostane mimo a spustí tak falešný poplach. A zatím se daří, bez důvodu zvonil pouze jednou a doteď to nechápu. Stála jsem při tom nad spícím a oddychujícím dítětem.

Co je asi největší opruz, je neustále myslet na jeho vypínání. Stává se mi tak minimálně jednou denně, že už jsem s dítětem v koupelně a spustí se alarm. Musím se pak zase vrátit a lovit jednou rukou tlačítko na vypnutí.

Takže jaké jsou plusy a mínusy monitoru dechu Babysense II?

Plusy

  • Jistota. Spíte nebo nejste s dítětem v pokoji a můžete mít klid pro případ, že by přestalo dýchat.
  • Dvě podložky minimalizují falešné alarmy z důvodu jeho polohy mimo ně.

Mínusy

  • Kontrolka by nemusela tak moc svítit. Jelikož mám přístroj směrem k obličeji, tak o nich než usnu vim.
  • Musíte myslet na jeho vypnutí pokaždé, když dítě zvednete a odnesete. Chce to cvik.

 

Závěrem: Doporučila bych právě tento monitor dechu hlavně z důvodu dvou podložek. Kromě jednoho falešného alarmu slouží perfektně. 

 

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..