Tak prý mám to nejlepší za sebou. Druhý trimestr je všeobecně označován jako nejpříjemnější a nejpohodovější období v těhotenství. Za sebe mohu říct, že jsem měla v pohodě první trimestr, druhý trimestr stejně tak a třetí? Se uvidí.

Džej Džej už má nyní, v polovině našeho společného sedmého měsíce, skoro jedno kilo, což je 1:0 ve smyslu přibírání pro mě, protože já mám nahoře 8 kilo. Jenom nevím, jestli to je výhra, ale snad to pořád není tak strašné. Co je ale v jeho vývoji velký posun, jsou jeho otevřené oči. Takže ve tmě a teple mé dělohy konečně vidí. Taky nevím, jestli výhra. Každopádně zajímavé je, že pokud by mi někdo zasvítil na břicho ostrým světlem, měl by se za ním otočit nebo naopak odvrátit. To někdy zkusím.

Celkově se Džej Džej nyní vyvíjí spíš do šířky než do délky. Zakulacuje se, už by rozeznal hořké, slané, sladké nebo kyselé a ze všeho nejraději tráví svůj čas cucáním si palce.

Co se mámy týče, tak rostoucí břicho už je pomalu znát. Výběr oblečení se stále ztenčuje, břicho mě svědí tak, že se škrábu v podstatě každou minutu, na záchodě jsem i nadále co půl hodinu, do vany se mi dostává a vstává čím dál hůře a pohyby Džej Džeje už mi sem tam i vypoulí tričko. Ale je to furt dobrý!

 

Už se na něj zkrátka fakt těšíme. Projekt pokoj je ve fázi příprav a objednávání jednotlivých komponentů, již brzy tedy přijde první foto dokumentace, těšte se!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..