Pátek s sebou přinesl další důležitou prohlídku – screening ve druhém trimestru. Tentokrát se nedělal u mého doktora, jako ten v prvním trimestru, ale ve Screeningovém centru v Hloubětíně.

Co musím na úvod zdůraznit, pocit z návštěvy u doktora umocní chování doktora samotného. To je prostě fakt. MUDr. Miroslav Břešťák patří rozhodně k těm, kteří vám ji zpříjemní od začátku do konce. Už jenom podání ruky, představení se, ve stručnosti popsání toho, co se bude dít, je prostě standard, který však ne vždycky standardem je.

Pozitivní zážitek z tohoto screeningu také zapříčinila velká plazmová obrazovka, na kterou doktor promítá dítě a detailně na ní popisuje, co vidíte a jestli je to v pořádku. Takže se vyhnete mžourání na monitor ultrazvuku a hádání, jaká část těla vašeho dítěte to asi teď zrovna je k vidění. Doktor hodil občas i nějaký vtípek, takže jsem se i zasmála. To se mi u doktora dlouho nestalo.

Výsledkem je, že je všechno v pořádku. Tedy alespoň to, co se dalo vyšetřit. Na obří plazmě jsem dokonce viděla obřího pindíka, takže dle doktora se mladému pánovi vede dobře, má už skoro půl kila a je aktivní. Je to tedy potřetí, co máme potvrzeného Džej Džeje a už o tom asi nemůže být pochyb. Dokonce jsem také poprvé slyšela jeho tlukot srdce.

 

A příští týden nás čeká další důležitá aktivita: Začne se budovat dětský pokoj! Tak se těšte.

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..