Konečně! Taky už jste se tak těšili, až budete moct na celé dny vyrazit ven a neřešit, jestli má dítě dostatečné množství vrstev a jestli mu náhodou už ty nepromokavé boty nepromokly? Já nejvíc. Předešlý článek s tipy, kam v zimě s dítětem, měl u vás velký úspěch, a proto jsem teď sepsala seznam venkovních, pražských nebo poblíž pražských aktivit. Jsem zvědavá i na vaše zkušenosti, které se vždycky hodí. Tak tady to je, sem můžete vyrazit i s malým třeba přes rok starým dítětem…

 

Kam v Praze vyrazit s dítětem?

 

  • Cyklostezka Hrdlořezy – Vysočany

Tuhle trasu mám moc ráda. Ať už začnete na strany Vysočan (most nad hlavní ulicí ze směru od Nádraží Libeň do Vysočan) nebo ze strany Hrdlořez (bus zastávka Pod Táborem a odtud pjéšo podél Rokytky), naskytne se vám procházka lesem, kolem rybníku, s dvěma dětskými hřišti i stánkem, kde mají domácí limošky a zmrzky. Doporučuji sem vyrazit v době spánku dítěte, dát si to párkrát na bruslích a po probuzení vyrazit na hřiště. Kousek od něj je železniční most, takže to je další zábava a Rokytka s kachničkami jak by smet.

 

  • Mirákulum Milovice

Pokud vám nevadí vyjet kousek za Prahu, tak je Mirákulum v Milovicích jako dělané pro strávení slunečného dne. Ano, dne. Je to tady tak velké, že to skutečně na pěkných pár hodin bude. Nemusíte se bát vyrazit i přes spánek, klidných míst na odložení kočárku je tady dost a na atrakcích a hřištích si přijdou na své jak roční prckové tak děti na prahu puberty. Dojedete sem pohodlně také vlakem přímo z Masarykova nádraží.

 

  • Petřínská rozhledna

Takový turistický šlágr, říkáte si, že jo? Já si to také myslela a nakonec jsme zde strávili pěkný den. Váš výlet může začít dole u zastávky lanovky, kde je velké dětské hřiště. Poté co si tady vyhrajete, můžete se přesunout k lanovce a nechat se vyvést nahoru (to je vzrůšo samo o sobě) a odtud pak dojít k Petřínu nebo bludišti. Okolo rozhledny je hezký park, kde si Džej Džej vyhrál i bez jakýchkoliv atrakcí. Procházka dolů pak stojí se svými výhledy za to.

 

  • Farmapark Soběhrdy

Opět se přesuneme kousek za Prahu. Ve směru na Benešov stojí mezi kopci místo, kde zvířata líně přežvykují trávu, děti jezdí na půjčených traktorech a vy si můžete odpočinout v jedné z houpacích sítí. Obří trampolíny, několik pískovišť, vodní atrakce, rybníček…to všechno tady najdete. Za mě skvělé místo na odpolední víkendový výlet.

 

  • Val u letiště – pozorování letadel zblízka

Jestli máte doma také milovníka letadel jako my, vemte ho k letadlům co nejblíže. Kousek od obce Kněževes je totiž vybudovaný speciální val, který je jen kousek od ranveje. Letadla vám tady přistávají a vzlétají přímo před očima.

 

  • Malešický park

Já mám to štěstí, že mám tenhle klenot deset minut od baráku. Malešický park je pro nás místo, kam chodíme na hřiště (ideální pro malé děti díky tartanovému povrchu), kam chodíme jezdit na motorce (úplně nahoře v parku jsou vybudované kopečky, na kterých to skvěle jezdí nahoru a dolu) a kam se chodíme v létě ochladit na několik vodních atrakcí, které vedou celým parkem.

 

  • Pražská zoo

I tento šlágr jsem sem musela dát. Asi nemusím více představovat, jen bych ráda upozornila, že při hezkém počasí a o víkendu se vám může stát, že přes davy lidí neuvidíte skoro nic, k jídlu si přes fronty taky nekoupíte skoro nic a budete odcházet po dvou hodinách úplně vyřízení. Takže zoo ano, ale přes týden.

 

  • Jesličky Čiperkov Praha 3

A stejně tak se vám může stát, že bude sice venku krásně, ale vy budete muset dělat něco úplně jiného, než jít s dítětem do parku. Ať už máte pracovní povinnosti nebo si prostě jen potřebujete odpočinout, já se sama mohla přesvědčit, že tady bude o vaše dítě skvěle postaráno. V Čiperkově mají krásnou, klidnou zahradu, zkušené paní učitelky a dbají na to, aby děti jedly zdravě a chutně zároveň. V létě se navíc nemusíte bát, že vám školku zavřou. Mají také kroužky, jestli se vám na jesle zdá ještě brzy.

 

  • Hřiště na náměstí Jiřího z Poděbrad

Jedno z našich nejoblíbenějších hřišť. Kousek od centra Prahy, na metru a rovněž s tartanovým povrchem, takže i váhaví chodci se nemusí bát pádu. Nechybí prolézačky, skluzavky a písek. Jen pozor, jako všude, při hezkém počasí bývá narváno a ve všední den po obědě sem chodí družiny s většími dětmi. Doporučuji návštěvu až tak po třetí hodině.

 

  • Dendrologická zahrada Průhonice

Další místo, které můžete využít k procházce se spícím dítětem a k hraní s probuzeným. Je to velký, přírodní park, kde se dá udělat piknik, poválet se v trávě, dát si kafe a dortík a vypustit dítě na hřiště.

 

A to není zdaleka všechno. Co taková Stromovka, Průhonický park, Gutovka, náplavky, Vyšehrad, park Folimanka, Žofín…? Praha toho nabízí pro venkovní aktivity tolik! Jenom mi to opět potvrzuje, že jsem si  místo k bydlení vybrala správně 🙂 A kam chodíte v Praze s dítětem ven nejraději vy? Vaše tipy ráda zveřejním na svém Instagramu a Facebooku.

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..