Úřady a doktoři, dvě místa, která se snažim nevyhledávat, ale v poslední době navštěvuju nějak moc často. Vlastně od té doby, co máme doma Džej Džeje. Kromě pravidelných návštěv pediatra se teď navíc přidalo řešení svědění hlavy, o kterém jsem psala v předešlém příspěvku.

Tak postupně. V pondělí nás čekala kontrola u pediatra, kde jsem mu vylíčila, jak se budí po půl hodině až hodině, že to je neúnosná situace jak pro něj tak pro nás. Snažila jsem se tomu dát naléhavost, kterou si to žádalo. A podařilo se. Na doporučenku na kožní jsme dostali status „statim“, tedy v lékařském slovníku něco jako „naléhavé“. Měla jsem ještě ten den volat na kožní do vinohradské nemocnice a domluvit se s nimi. A právě to se ukázalo jako kámen úrazu. „Můžu vás objednat na únor,“ zněl milý hlas paní z vinohradského kožního. Po opětovném vylíčení naléhavosti jsem dostala doporučení, ať přijdem někdy ráno a uvidí se. Čekat můžem dvě, až tři hodiny. „Jestli se vám to nelíbí, tak můžete jít někam na obvod,“ usadila mě na závěr. Díky.

A tak jsme se dneska vydali před sedmou ráno směr Vinohrady. Džej Džej byl uplně v pohodě, tohle je jeho klasická hodinka, takže vzrůšo z cestování jenom uvítal. První zádrhel nastal před budovou kožní ambulance. Dvoje dlouhé schody bych bez Kuby s kočárem těžko zdolávala. Další pak přišel hned v zápětí. Fronta lidí ke kartotéce v těch sedm ráno sahala až ke vstupním dveřím. Tak paní s těma hodinama nekecela, pomyslela jsem si. Naše první štěstí toho dne však přišlo v zápětí. Děti do tří let totiž berou přednostně, což mi paní do telefonu asi zapomněla říct. V narvané čekárně jsme tak čekali necelou půl hodinu.

Atopický ekzém, seborea, kvasinky nebo mykóza. Taková slova v ordinaci padala, udělaly se na ně testy a v pátek se uvidí.

Vyfasovali jsme další dvě masti, takže máme celkem tři, olej do koupele a kapky Fenistil na svědění. V naší koupelně to vypadá jako v lékárně a já se musim hodně soutředit, abych to vše dobře podávala, na nic nezapomněla a správně to kombinovala. No hrůza.

Naše druhé štěstí ten den přišlo v lékarně. Když jsem zmínila, že mastička, která se má umíchat, je pro tří měsíční dítě, dala nás paní lékárnice před dalších třicet čekajících a byla tak umíchaná ten den.

Závěrem: Když máte malé dítě, většina lidí má pochopení, ať je to cokoliv. Díky za to! A mít jakkoliv nemocné dítě je voser voserů, o tom žádná. Snad bude brzy v pohodě!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..