Další z řady těhotenských vyšetření za mnou. A zrovna to z nejvíce obávaných, diskutovaných a nejnepříjemnějších…prý. Tak jsem byla zvědavá, co je na tom pití té záhadné tekutiny tak strašného. Tady je stručný popis celého procesu pro ty, kteří chtějí vědět, do čeho jdou a nebo pro ty co jsou jen zvědaví.

Brzy ráno se musíte na lačno dostavit na odběr krve, který proběhne nejprve přes píchnutí do prstu a pak klasicky žílou. Pak přijde vypití onoho koktejlu. Máte na to deset minut, což je ve výsledku jen tak tak, protože každý další polknutí tuhne v krku a musíte se do něj přemlouvat. Jsou to asi dvě deci něčeho, co připomíná zvětralou Fantu, která byla celý den na sluníčku a pro doslazení do ní někdo vlil ještě trochu pomerančové šťávy. Pálí z toho žáha ještě pár hodin. A za hodinu další odběr, čekání další hodinu a třetí, poslední odběr. Výsledky jsou obvykle druhý den a dozvíte se je přes svého doktora.

Tekutina je teda hnus a tři odběry za sebou taky nicmoc. Dá se to ale zvládnout a po dobré snídani, kterou si za odměnu určitě dopřejte, si na to už skoro nevzpomenete.

 

 

Jo a před třetím odběrem jsem se stavila na další pravidelné kontrole u doktora. Džej Džej se má číle k světu, je hlavou dolů a jasně nám ukázal, co si o světe tady venku myslí.

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..