A mám to za sebou. Byly to nervy! Přesně v den 14. týdne sedíte u počítače (v případě registrace v Podolí) a zíráte na hodiny s čekáním na 8:00. Pak nastává hysterie, při které rozhodují vteřiny, nebo možná ještě míň.

Je důležité si uvědomit, jestli nemáte dva odlišné termíny porodu: dle poslední menses a dle ultrazvuku. Mně se tyto dva liší o dva dny, tudíž jsem se mohla registrovat už od toho bližšího. Od ledna letošního roku Podolí změnilo způsob elektronické registrace v tom smyslu, že formulář si může každý vyplnit kdykoli před osmou, ale samotné odeslání se může uskutečnit až po osmé. To zní dobře. Zádrhel nastává pouze v kroku „ověřit, že nejsem robot“, kde vás může systém překvapit různými jednoduchými klikačkami ve smyslu „klikni na všechny domy s červenou střechou“. S tím je potřeba počítat a zkrátka začít o pár vteřin dříve. Ale ne zas moc. Jo, je to věda.

Velmi, ale velmi si pomůžete tím, že své šance rozmělníte mezi více lidí. Takže ve stejnou dobu a ve stejný den seděl u počítače také můj kamarád Marek, který znal mé registrační údaje a také moc dobře věděl, že jeho šance jsou z důvodu rychlého internetového připojení vysoké.

V 8:00:01 jsem klikla na registrovat. A obratem dostala výsledek: Z důvodu již naplněné kapacity rodiček v tomto termínu nemůžete být registrována. Tak nic. A za vteřinu jsem dostala fotografii od Marka, na které byl vyfocený monitor s jeho výsledkem: Gratulujeme k registraci v Podolí!

Nebýt Máry, nedala bych to. Tak jako já kliklo dalších víc než dvacet matek, je prostě potřeba být šikovnější, mít rychlé připojení a i více lidí (klikačů), tedy více šancí.

Takže jsme tam, teď už jen osobně registraci potvrdit v kartotéce a jede se dál.

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..