Mám pro vás dva články: jeden o tom, co Džej Džej nejraději jí (ten bude hodně krátkej) a pak jeden o tom, co používáme za kosmetiku. A začneme tím u nás méně oblíbeným – jídlem.

U dětí to je podle mě tak, že buď žerou jako blázen a nebo je musíte nutit do každého sousta. My jsme si vylosovali tu druhou možnost, takže toho, co má Džej Džej opravdu rád, je fakt málo.

Hlavní jídla

Snažíme se už pár týdnu o učení jídla s příborem, ale jde to jen občas a jen na chvíli. Spíš stále krmím, ale nijak to nehrotím. Důležitější pro mě v tuto chvíli je, aby něco vůbec snědl než aby to jedl sám. Když ale Džej Džejovi naservíruji jídlo, které má rád a navíc se dá jíst rukama (těstoviny, kousky ryby, kousky masa), tak o něm ani nevíme a celý to zblajzne úplně sám. Oproti tomu jídla, která je nutné jíst příborem (polévky, kaše), musíme jíst za doprovodu knížky nebo nějaké hračky. U krmení prostě nevydrží moc dlouho a rychle ho přestane bavit jen tak sedět a otevírat pusu. Je pak nutné ho zabavit a ládovat mu do pusy jednu lžičku za druhou.

Pokud jsme pryč celý den, nebráním se použití skleničky k obědu, nejraději má ty od Hamé pro děti starší jednoho roku.

Svačiny

Ty bývají docela oblíbené, protože je jí sám. Většinou mu na talířek nakrájim ovoce, zeleninu (naprosto nejvíc miluje salátovou okurku), šunku, chleba nebo sýr. Hraje si a u toho zobe třeba hodinu.

Ne vždycky jsme ale doma a může se tak v klidu degustovat. Jakmile vyrážíme ven, balím mu s sebou buď nakrájené ovoce a zeleninu do krabičky nebo sbalím pár ovocných kapsiček. Kupuje ty od Hamé, Sunárku nebo Hipp.

 

Mléko

Do Džej Džejových 13 měsíců jsem skoro jenom kojila. Byl to závislák největší. Pak jsem si řekla dost. Začal se zlepšovat jak spánek, tak jídlo. Sice postupně, ne ze dne na den, ale je to teď rozhodně lepší, než co to bývalo. Jelikož při odstavování Džej Džej ještě skoro nic nejedl, musela jsem se rozhodnout, jaké umělé mléko mu místo svého mateřského nabídnu. Protože mám ráda výrobky od Hamé, zkusili jsme jako první to. Džej Džej měl po něm ale dost velký průjem, takže po pár dnech jsem čelila rozhodování znovu. Ani nevím proč, možná prostě jenom intuitivně, jsem sáhla po Sunaru Premium. Po třech měsících užívání jsme naprosto spokojení. Ráda bych ho ale začala časem také odbourávat. Pokud bude Džej Džej hezky přes den jíst, tak není důvod, proč stále dokola kupovat umělé mléko.

Sunar Premium.

 

Večeře

Džej Džej má večeře dvě. První je zhruba v šest a je to kaše, druhá je pak před spánkem kolem osmé a je to mléko. Kaše Džej Džej dlouho nechtěl a teď je to občas to jediné, co za den pořádně sní. Miluje ty od Sunárku, nejvíc medovou, a také ty od Hipp, které mají tu výhodu, že jsou prodávané v takzvaném economy pack, tedy po dvou sáčcích v jednom balení, takže nemusíte mít doba haldu krabic a tahat je neustále z obchodu domů.

Kaše s jogurtem a ovocem od Hipp.

 

Jestli budu někdy mít ještě jedno dítě, přála bych si kromě jeho zdraví, aby jedlo a krásně spalo. Když totiž dítě hezky jí, je to radost pohledět. Já se každého obědu, večeře, obávám a čekám, jak to dopadne.

A jaké best of z jídel vedou u vás? Inspirujte mě, co vaříte!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..