Existuje mnoho témat, které rozdělují matky na dvě nepřátelské skupiny a jedním z nich je i dilema, jestli dávat nebo nedávat dítěti dudlík. Já se v době s břichem počítala do té, která ze strachu z narušení kojení dudlík nedá. Po týdnu, kdy jsme jakožto novopečení rodiče prostě nevěděli, jak jinak svíjejícího se Džej Džeje utišit, ho měl v puse. Naštěstí jsem ho doma měla, i když jsem s nim zprvu nepočítala. Podle mě jsme zatím za ty dva měsíce neměli prořvanou noc jen díky němu.

V dnešní recenzi porovnávám dvě značky dudlíků: Avent a Lovi. První z nich jsme dostali, druhý byl jako dárek k časopisu Maminka, tak proto jsme oba doma měli, i když jsem původně dudláka použít nechtěla. Oba porovnávané jsou vhodné od narození do půl roka. Takže jaké jsou klady a zápory obou značek? Klady jsou jako vždy zeleně a zápory červeně…

Avent

  • Hezký design.
  • Krytka se snadno nasazuje.
  • Velikost – plast kolem pusy je zbytečně velký, těžký a dudlík tak častěji vypadává z pusy.

Lovi

  • Velikost – menší plast kolem pusy, tudíž ho i malé dítě lépe v puse udrží.
  • Krytka se musí nasazovat jen jedním způsobem, který si snadno spletete.
  • Obrázek se po několika sterilizování smyje. 

Vypadá to na plichtu. Přesto bych doporučila Lovi. Malé dítě ještě neumí dudlík dost dobře udržet v puse, tudíž jeho velikost může ještě zvýšit počet zvednutí a znovu nasazení, které budete muset udělat. Velikost je tedy rozhodující a ostatní kritéria jsou až podřadná, tak proto tento výsledek.

Poslední drobný nedostatek dudlíku Lovi je jeho dostupnost. Dá se koupit na internetu, ale v drogeriích jsem ho nenašla.

A jakou osvědčenou značku máte vy? A používáte vůbec dudlíka?

  1. Barbora says:

    My používáme MÁM je super že v noci svítí takže nemusí se dlouho hledat, pravda je trochu vetsi. Zečátku jsme používali babylove s dm ty jsou malinké a super pro malé miminko my měli opravdu jen 2kiloveho chlapečka takže dudlik neměl přes celou pusu a pěkně si ho udržel.

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..