Náš strašnický byt projde co nevidět zásadní obměnou. Čeká nás totiž příprava zázemí pro toho malého, který zrovna teď už dorostl velikost granátového jablka a jeho váha je kolem dvou set gramů. Kuba si vzal, jako správný stavař, vše kolem dispozic a celkového designu pokoje pod svou zodpovědnost a já jsem za to ráda. Jediné co mě zajímá, je funkčnost  a praktičnost jeho výtvoru, a tak je to u nás vždycky.

Než se ale pustíme do nakupování, budování a zařizování, čeká nás zásadní rozhodnutí. Kde v našem bytě pokoj pro dítě bude? Máme dvě možnosti. Velký, slunný pokoj nebo menší, podkrovní pokoj. Oba mají své plusy a  mínusy.

Velký pokoj:

+ Velikost

+ Hodně světla

+ Vysoký strop

+ Dál od obývacího pokoje, kde je většinou hluk od TV nebo pokud přijde návštěva

– Je zde umístěna velká skříň s naším oblečením, která se jinam v bytě nevejde

– Malé smrádě by mělo větší pokoj než jeho rodiče

Malý pokoj:

+ Útulnost

+ Táta s mámou budou mít pěknou, velkou ložnici

– Velikost, nebo spíš malost může časem přestat stačit

-Blízko k obýváku, tudíž může rušit hluk

Podtrženo, sečteno, větší pokoj má jasně víc plusů. Jenže co se skříní? Zbytek bytu je kromě kuchyně podkrovní, tudíž nulový prostor pro velkou skříň. A nechat ji v dětském pokoji s tím, že si do něj budeme s Kubou chodit pro věci, nám přijde nepraktické.

Takže můj dotaz zní: Jak byste to vyřešili vy? Spali vám děti i za hluku blízké televize nebo návštěvy? A dali byste dítěti větší prostor než sami sobě?

 

  1. Jak ja to u vas znam, tak mi prijde, ze oba pokoje jsou od obyvaku stejne daleko, ze hluk bude v obou podobnej. Myslim, ze ten podkrovni bude pro dite zajimavejsi a vy nebudete mit starost se skrini. A dite tolik prostoru nepotrebuje, vzdyt si kdyztak vleze k vam..(:

  2. Janca says:

    Myslim,ze nejlip mu bude stejne u mamky v posteli….tak do nastupu na zakladni skolu 😉 Ale na uklizeni hracek se ten detsky pokoj fakt hodi….akorat je uplne jedno jak je velky,kolik ma svetla…a tak…proste tam ty kramy vecer nakopu a zavru dvere 😉

  3. Junior si udělá stejnak pokoj z celýho bytu 😀 a dokud nebude mít sourozencej, menší pokoj mu bude určitě stačit a na případný rámus návštěvy si zvykne a nebo taky návštěva se trochu ztiší 😉 Jen si užijte s Kubou vetší, světlejší pokoj s vyšším stropem a skříněmi 😉

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..