V zásadě nejsem fanatik do bio potravin, eko kosmetiky a striktního využívání obnovitelných zdrojů. Nebudu používat látkové pleny ani nebudu šátkovat. V čem ale vidím smysl alespoň pro Džej Džejův start na tomto světě je přírodní kosmetika, navíc z české produkce.

Po rychlé analýze trhu jsem se rozhodla vyzkoušet firmu Eoné a její čtyři produkty: Dětský koupelový olej Delfínek, mycí olej na zadečky Medvídek a ředící lahvičku se sprejem na něj a suché ubrousky Perlička. Rozkošné názvy co?

Takže postupně. Koupelový olej se mi zdál prima v tom, že ho stačí přidat čajovou lžičku do připravené vody na koupání a máte vystaráno i co se týče hydratace. Dítě po koupeli totiž není potřeba něčím dalším patlat. Další supr věcí je olej na zadeček, který se po vyznačenou rysku naleje do ředicí lahvičky a dolije vodou. Spolu se suchými ubrousky pak funguje jako eko vlhčené ubrousky. Zadek se pošplíchá směsí s lahvičky a setře ubrousky. Ty se dají navíc prát a použít tak vícekrát.

Cena jednotlivých produktů je:

Delfínek, 200 ml: 281 Kč (http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=delfinek-detsky-koupelovy-olej-19318)

Medvídek, 200 ml: 262 Kč (http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=medvidek-myci-olej-na-zadecky-19408)

Ředící lahvička: 26 Kč (http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=redici-lahvicka-se-sprejem-40125)

Suché ubrousky, 50 ks: 52 Kč (http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=suche-ubrousky-perlicka-vetsi-18x20cm-70040)

Jedinou prozatimní nevýhodu vidím v dopravě. E-hop nenabízí možnost vyzvednutí balíčku v Zásilkovně nebo Uložence. Cena za dopravu tak může váš nákup klidně i o stovku navýšit.

Možná že mě to po pár týdnech přestane bavit. Myslím si ale, že alespoň v Džej Džejově prvním životním období, by bylo fajn ho nezahrnovat chemií v nezbytně nutném množství.

Co vím ale jistě je, že dám vědět, jak se na tohle všechno Džej Džej tvářil v reálu.

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..