Milá maminko,

jelikož je tuto neděli den matek, tak tento příspěvek věnuji tobě. Už si mě znala v roli holčičky, školačky, atletky, puberťačky a teď přijde role tobě asi nejvíc blízká: role matky. Musí to být pro tebe zvláštní pocit. Tvoje malá holčička bude máma.

Je docela normální, že člověk bere určité věci jako samozřejmost. Stejně tak já jsem brala fakt, že se o mě staráš, žes mě vychovala. Až teď, i když ještě uplně máma nejsem, si uvědomuju, co všechno to pro tebe znamenalo. Vidím zejména sebeobjetování, lásku a péči. Vždyť Džej Džej ještě ani není na světě a už teď je jasné, že pro mě jako pro mámu to bude práce na plný úvazek. Už teď nedělám všechny věci, které jsem měla ráda. Nevypiju v pátek večer celou lahev vína, nejedu se projet na kole terénem a nedám si tatarák. A nevadí mi to, protože mi to dává smysl. Stejně tak mi nevadí, že nebudu chodit do práce, že mě čeká asi dost nepříjemný porod a že většina z mých úspor padá na věci, které s tim lilkem v mým břiše souvisejí. A to všechno si prožívala i ty kvůli mě. Navíc v úplně jiné době. Ale materiálním zajištěním to samozřejmě nekončí. Všechna ta neutuchající podpora během atletických závodů, zkoušek ve škole a rozchodů se také počítá. Je to prostě post na plný úvazek a hlavně na celý život. A ty si ho zvládla  a zvládáš na jedničku.

Doufám, že pro Džej Džeje budu stejně tak dobrou mámou jako si byla ty pro mě. V co ale nemusím doufat je, že mu budeš skvělou babičkou. 

Tak a abychom jen nebrečeli dojetím ale i smíchy, tak jsem sepsala seznam věcí, které si mě naučila do života. Je jich samozřejmě mnohem víc, ale tyhle jsou asi ty nejzásadnější.

Takže mami, děkuji a krásný den matek!

10 věcí, které mě moje máma naučila do života
  1. Že není uklízečka.
  2. Že i když pracuje v tiskárně, tak ty peníze netiskne.
  3. Že když … (doplnit dle situace), tak nebudeme kamarádky.
  4. Že když se jde do klubu v pátek, tak už se tam nemůže jít i v sobotu a nebo opačně.
  5. Že chlapi se nechválí a jsou to hajzlové a sráči.
  6. Guláš, svíčkovou, rajskou, kefírovou buchtu, kuře na paprice, bramborový salát…a zkrátka všechno mé kuchařské umění.
  7. Že jídlo se má hned sníst, protože se to znovu ohřívat nebude.
  8. Že mámy nemají rády překvapení v podobě piercingu v bradě.
  9. Že i když už si dospělý, máma tě vždycky utěší. Byť na dálku a po telefonu.
  10. Že i když ztratíš lásku svýho života nebo skvělou práci, ostříháš se dohola, budeš mít různý politický názory, budeš mít rád osoby stejného pohlaví nebo budeš žít na druhým konci světa, máma tě bude mít vždycky ráda.

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..