S koncem prvního trimestru přichází i jedna dlouho očekávaná věc – oznamování noviny všem kolem vás. Moje pocity byly zprvu takové, že po zjištění dvou pruhů na těhotenském testu bych to nejraději říkala úplně všem, i těm kterém neznám. Jak to ale s postupem dnů ovládnete, mozek si na tu informaci začne zvykat a teď se občas přistihnu, že si musím násilně připomenout: „Jo, tenhle člověk to vlastně ještě neví a měl by, no tak představte si, že jsem těhotná.“ Už to zkrátka není takový terno. Příroda dobře věděla, proč zařídit těch devět měsíců, člověk se s tím zkrátka má čas srovnat.

Jelikož jde o podstatou část těhotenství, rozhodla jsem se shrnout 5 nejčastějších reakcí, se kterými jsme se setkali my.

  1. Ježiš tak to gratuluju!

Když se k této větě ještě přidá objetí, tak jde o nejhezčí reakci, jaká může být. Díky všem za ní!

2. Já jsem si to myslela/myslel.

Tak tohle je naopak ta nejhorší. Chytráci, co zas chtěj machrovat, že vás jednou prokoukli. Je zkrátka nic nepřekvapí že jo.

3. A to bylo plánovaný jo?

Neasi. A i kdyby nebylo, tak co je vám po tom.

4. Ticho.

Kupodivu docela častá reakce. Ne že by šlo o nějak dlouhé ticho, ale někteří lidé se s tím zkrátka potřebují poprat. Vřelá a opravdová reakce u nich pak většinou přichází večer po telefonu.

5. Fakt jo? Tak to bych do tebe vůbec neřekla/neřekl.

Buď to mohou myslet tak, že to na vás ještě není vidět a nebo tak, že jste v jejich očích kariéristka, u které si představovali první dítě v minimálně ve 35 letech. Já se setkala (bohužel) s obojím.

Ať už budou reakce jakékoliv, nenechte se tím rozhodit. On každý nakonec pookřeje.

Máte zkušenost s reakcí, kterou jsem nezahrnula? Sem s ní!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..