Bylo krásně. Jak jinak na jihu Evropy, kde slunce už běžně svítí od rána do večera a kde je denní rytmus tak jiný od toho našeho. Ráno poklidná snídaně, pak procházka po vytyčených památkách, oběd a gazpacho, zmrzlina, další památky, večeře, víno a gazpacho. Ano, moje nová závislost, snědla jsem ho litry. Barcelonu tedy jednoduše doporučuji. Za vidění stojí klasika v podobě Segrada Familia a dalších Gaudího staveb, ale i klidný park nad městem Tibidado a fontána Font Magica. Nic moc naopak věhlasné akvárium.

Byla to zřejmě naše poslední letecká dovolená na další dva, tři roky určitě. Cestování s břichem není nijak náročné nebo snad nemožné, ale jistá omezení to s sebou nese. Jako třeba…

  • Létat neomezeně se může do 27. týdne. Mně osobně absolutně nikdo nekontroloval, v kolikátém jsem týdnu a ani nic dalšího. Po 27. týdnu je potřeba povolení od doktora a po 36. týdnu vás do letadla nepustí.
  • V případě podobné dovolené jako byla ta naše, tedy chození po městě, jsem neustále řešila: Mít dostatek pití a mít kde si dojít na záchod. A takhle pořád dokola.
  • Víc než doma jsem měla chuť dát si víc než jednu pořádnou sklenku dobrého vína, sangrie, vychlazeného piva.
  • Po dlouhém chození uvítáte, když vás při každé jízdě metrem někdo okamžitě pustí sednout. Dnes ráno v pražském MHD to bylo dobré srovnání.
  • Balení půjde rychle. Je už velmi omezené množství věcí, které obléknu, tudíž jsem tentokrát dlouho vybírat nemusela.
  • A nakonec pozor na slunce, břicho by na něm být vůbec nemělo, jelikož hrozí přehřátí dítěte.

Suma sumárum, nic co by vás zas až tak omezovalo, ale přizpůsobit by to chtělo. Babymoon, jak se prý dovolené před narozením dítěte říká (ano, už i toto má svůj název!), doporučuju všem bez výjimky. Vždyť každá chvilka strávená jenom s tátou se počítá.

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..