Přiznávám, že jsem se poměrně dlouho rozhodovala, jestli o tomto tématu psát nebo ne. Jde o poměrně intimní, možná pro někoho ožehavé téma. A pak jsem si řekla, že možná právě proto bych měla. Takže Aniball. Znáte, neznáte?

Já jsem znala od pár kamarádek, které už jsou dneska matkami, a které tehdy před porodem tuhle zdravotnickou pomůcku, což Aniball oficiálně je, osobně vyzkoušely. Některé byly nadšené a tvrdí, že jim pomohl ke snazšímu porodu, jiné z něj zas moc nadšené nebyly. Když si přečtete recenze na internetu, lehce převládají ty pozitivní.

A tak jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Jestliže se 90 % porodu odvíjí od psychického rozpoložení rodičky, a tenhle balonek mi dopomůže k tomu, že budu v pohodě, tak proč ne. Jenže. Jako většina věciček, které jsou asi fakt k něčemu dobré a vědí to o sobě, i Aniball není zrovna levná záležitost. Na oficiálních stránkách stojí jeho balení 1 240 Kč bez poštovného. A to mi prostě přišlo dost i vzhledem k tomu, že ho můžu použít párkrát a pak porodit, člověk nikdy neví, kdy to vlastně přijde.

Další možností je koupě z druhé ruky, což se mi zdálo vzhledem ke způsobu použití prostě nehygienické, i kdybych to máchala v Savu týden. A tak jsem narazila na pražské A Centrum (http://www.acentrum.eu/), kde to vyřešili geniálně. Pumpičku, což je část pomůcky, kterou držíte celou dobu v ruce, Vám půjčí a Vy si tak musíte koupit pouze balonek, což dává smysl. Geniální a díky za to!

Ve finále tak Aniball vyjde na: 800 Kč coby vratná záloha, půjčovné 7O Kč na týden a koupě balonku 380 Kč. I kdybych porodila na termín, tak mě to komplet vyjde na zhruba 660 Kč, což je o půlku míň než je oficiální prodejní cena.

Tak a co se samotného využití týče. Na nějakou celkovou recenzi si určitě počkejte po porodu, teď těžko soudit, ale pocit z toho dobrý mám. Je důležité si uvědomit, že jde fakt o trochu jiné tlačení, než jsme všichni zvyklí a jestli se budu domu vracet bez stehů, tak taky dobrý. Za mě tedy zatím doporučuji.

Více info také na http://www.aniball.cz

 1. My kupujeme nový, nebot si jej ponecháváme i na jiné věci 😉 ale z druhé ruky bych asi nekupovala, i kdyby byl používaný s kondomem … ale to půjčení není vůbec špatné 🙂

 2. Ahoj Katko,
  zajímalo by mě, jaký máš po porodu názor na aniball, doporučila bys ho, nebo je to k ničemu?

  • MatkaMatkam says:

   Ahoj Báro! I když jsem se neobešla bez celkem hodně stehů, tak bych do něj šla znovu. Dítě šlo prostě dost blbě, za to Aniball nemůže. Věděla jsem ale jak tlačit a uměla jsem si díky němu alespoň částečně představit, do čeho jdu a o čem to pak bude. Takže jo, doporučila 🙂

  • Ahoj, já aniball u prvního dítěte vyzkoušela a za sebe můžu říct: ano (byla jsem bez poranění). Teď je na cestě druhé a aniball chci opět používat a snad to dopadne stejně jako u prvního. 🙂 Jinak jsem také volila variantu půjčení pumpičky (od jedné duly) + balonek koupený svůj.

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..