Až budou tyto řádky číst skutečné matky, možná i mnohonásobné, určitě si budou říkat něco o tom, že ještě vůbec nevím, co mě teprve čeká. To těžší určitě přijde, vím, nicméně nyní jsem ve fázi, kdy je ještě všechno tohle přede mnou. Vím jen, že na tohle vás nikdo nepřipraví a já o většině z těch věcí ani neměla zdání.

  • OTĚHOTNĚT SE DÁ JEN V MINIMUM DNECH

Kdybych tohle bývala věděla, přestala bych ty prášky brát daleko dřív. A taky mi už početí, které se stanou náhodou a neplánovaně, přijdou jako neskutečný zázrak. I tak vám každý bude říkat: „Hlavně na to nemysli, buďte v klidu a užívejte si!“ Jak toho docílit už vám ale nikdo neřekne.

  • INTERNET JAKO PŘÍTEL I NEPŘÍTEL

Hlavně nečíst diskuze šílených matek. Ano, to vám také řekne každý. Jenže kde jinde se mám dočíst, jestli je normální, že mě v podstatě celý měsíc bolí v podbřišku jako bych to měla dostat, kdy se má vlastně dělat ten těhotenský test nebo třeba co to je ta ovulace, o které už byla řeč.

  • JAKO TĚHOTNÁ

V odborných článcích nebo na příbalových letácích k lékům se uvádí kouzelná věta: „Pokud jste těhotná, nebo se domníváte, že jste těhotná.“ Radí, abychom se i v období plánování těhotenství chovaly jako těhotné. Takže po další třeba rok nemáme pít alkohol, kouřit, brát prášky na bolest hlavy kdykoli se nám zlíbí nebo sportovat do úmoru? Protože co kdyby. A jestli jo nebo ne se zase dozvíme až za 14 dní a takhle pořád dokola.

  • BOJ SAMA SE SEBOU

Doporučuji nikomu o plánech s břichem neříkat. Vyhnete se podezřelým pohledům kdykoli vám bude špatně, nepřijdete do práce nebo řeknete, že jdete k doktorovi. Tohle tajemství však znamená, že veškeré obavy, zážitky a postřehy sdílíte sama se sebou. Manžel/Partner většinou také není nejvhodnější osoba na pravidelné sdílení, akorát ho to znervózní a bude říkat, že to teda nějak řešíte. Takže nezbývá nic jiného než začít psát blog.

  • NEROZUMÍM ŘEČI MÉHO TĚLA

Až do teď jsme byli celkem dobrý parťáci. Já a moje tělo. Jenže teď mám pozorovat, jestli mě nebolí pravý vaječník nebo ten levý, jestli mám citlivá prsa, vyšší bazální teplotu (přísahám, že si ji nikdy měřit nebudu!), jakou konzistenci má můj hlen (k tomuhle snad ani netřeba se vyjadřovat), jestli jsem to měla hodně, málo, středně nebo jen trochu. V posteli se mají dělat svíčky a spermie nesmí ven ani za nic. A z tohohle se člověk nemá zbláznit?

Zapomněla jsem na něco? Doplňte mě!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..