Je to tady. Poslední pracovní týden před oficiálním nástupem na mateřskou dovolenou. Vyšlo mi to hezky přesně na dva prázdninové měsíce, které mě dělí od doby, kdy tady bude Džej Džej s náma. Musím říct, že letní těhotenství je fakt velký benefit. Nebýt toho, tak možná zůstanu v práci o nějaký ten týden déle, ale když je takhle hezky? To by byl hřích.

S blížícím se odchodem jsem začala zaznamenávat různorodé stále se opakující reakce okolí. Sepsala jsem pro vás ty nejčastější. Některé jsou úsměvné, jiné k nasrání. Zhodnoťte sami a klíďo přidejte svou zkušenost.

  • „Tak už to máš za pár, viď.“

Jedna z těch neutrálních, vyřčených spíš aby řeč nestála u kávovaru nebo ve výtahu.

  • „A co teď jako budeš dělat?“

Věta potvrzující zažitou představu ženy nudící se na mateřské. Ať už s dítětem nebo ještě bez něj.

  • U lékaře…“Objednávám Vás na středu na 11:15″ „Pardon, ale nebyl by volný jiný termín, to se mi bohužel nehodí“ „Vždyť už budete na mateřské ne?“

To jsem bohužel popsala reálnou situaci u svého gynekologa. S mateřskou totiž přichází období permanentního volného času a prázdného diáře.

  • „To už teď v té práci vůbec nic neděláš ne?“

Někdo to tak možná má, já si to nemůžu dovolit ani kdybych chtěla. Pracuju na 100 % do poslední chvíle, jen si některé věci už tak nepřipouštím, to je pravda.

  • „Tak si teď ještě odpočiň, než ti to začne.“

Něco pravdy na tom, že tyto dva měsíce budou určitě méně náročné, než ty co budou následovat, asi bude, ale život taky nekončí ne?

 

Tak hurá do toho posledního týdne. Mezi plány na léto pak nechybí mytí oken, dokoupení stále nekompletní výbavy pro Džej Džeje, finish jeho pokoje, předporodní kurz a návštěvy všech, které jsem dlouho neviděla. Už aby to bylo!

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..