Za měsíc to vypukne! Džej Džejova první birthday party. Popravdě, jsem z toho už teď fakt trochu dojatá. Mému chlapečkovi už bude rok. V hlavě mám článek, kde vám to všechno, co se za tu dobu událo, sesumíru, teď ale zpátky k té párty. K oslavě patří samozřejmě dárky, co koupit k prvním narozeninám? Tady je pár tipů…

 

  • Odrážedlo

Poměrně klasický dárek k prvnímu roku. Myslela jsem si, že prostě jeden večer sednu ke Googlu a něco vyberu. Jenže omyl. Opět jako u všeho pro děti – miliarda možností. Od tvarů, materiálů, ergo nebo neergo, doporučeného věku, výrobce, země původu a tak dále. Samozřejmě nejvíc na výběr jsou ty z plastu. Mají výhodu v tom, že jsou lehké, tudíž je zvládne i roční dítě a až ho to na procházce přestane bavit, tak ho v pohodě donesete domů. Původně jsme měli vybraného retro závodníka z plechu, ale po přečtení diskuzí jsem zjistila, že ho utáhnou až tak dvouleté děti.

Které jsme vybrali my? U nás nesmí přes práh nic jiného než Mercedes…

Nepočítám s tím, že na to v den oslavy nasedne a pojede. Myslím, že ze začátku ho na tom budeme spíš vozit my a možná na podzim se rozjede sám. I to ale budeme redukovat. Odrážedla nejsou příliš fyzioterapeuty doporučována, tudíž není vhodné, aby na tom trávil celé dny.

 

  • Activity board

Tohle je za mě skvělá věc. Jde o desku, kostku, domeček, prostě cokoliv, co je ze dřeva a tudíž se do toho dá vrtat. Fígl je v tom, že na to umístíte všechny zajímavý věcičky, které mají děti rády – řetízky, zvonky, kabely, šňůry – fantazii se meze nekladou. Šikovní tatínci by určitě zvládli doma vytvořit sami. Pro ty, kteří raději koupí již hotové pár, inspirací…

V Čechách si můžete nechat Activity board vyrobit od některého z výrobců na fler.cz nebo od firmy Busykids. Ti mají skvělé nápady a jejich výrobky vypadají výborně i po stránce designu. Dokonce července navíc mají slevy 25 procent.

 

  • Knížky

To je pro nás jasná volba. Džej Džeje zatím docela baví sednout si na chvíli s obrázkovou knížkou a ukazovat si třeba zvířátka. Máme tedy nakoupené různé zvukové knížky, klasiku jako je Krtek a kalhotky a skvělou originalitu od originalniknihy.cz, které se zaměřují na osobité knížky pro každého kluka a každou holku. Stačí jen poslat informace typu jak dítěti říkáte, kde se narodil, kdy se narodil a oni už je dosadí do pohádkového příběhu. Je to moc hezká památka a myslím, že jednou bude Džej Džeje fakt bavit číst si o hrdinovi, kterým je on sám.

 

  • Hračky

Protože Džej Džej má hraček už teď dost, jako rodiče mu žádné kupovat nebudeme. Ostatní členové rodiny s nimi naopak dorazí, proto jsme je požádali, aby vybírali ty, které ho zabaví v autě. Máme před sebou zářijové cestování, tak ať mu to pěkně ubíhá. Tady jsou některé z nich…

Dřevěný box plný aktivit – www.agatinsvet.cz

 

Medvěd na pružině – www.hugochodibos.cz

 

B.Toys bubínek – www.hracky-4kids.cz

 

B.Toys volant do auta – www.hracky-4kids.cz

 

Vkládací puzzle – www.agatinsvet.cz

 

  • Fotoalbum

Džej Džej má za sebou první rok života a my fotili a točili jako diví. A to je potřeba zužitkovat. Místo nekonečného množství neprotříděných fotek v mobilu nebo počítači ty reprezentativní necháme vyvolat a vlepíme je do alba. Na konci alba bude dvoustrana volná. Na oslavu si totiž budeme půjčovat Instax a mám v plánu, aby se každý host s Džej Džejem vyfotil a k nalepené fotce z toho dne mu napsal přání.

 

Co budete pořizovat k prvním narozeninám vy? Nebo už máte oslavu za sebou? Co mělo úspěch? Díky za všechny reakce!

 

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..